Sport

Porażka z brazylijską drużyną narodową rezultatem 1 do 4 - słaby pojedynek kadry narodowej Korei Południowej!

Porażka z narodową reprezentacją Brazylii wynikiem 1 do 4 - bardzo słaby pojedynek reprezentacji Korei Południowej!

Nie da się ukryć, iż obecnie trwające światowe mistrzostwa są niesamowite pod wieloma względami. Za nami grupowe rozgrywki, a więc przyszedł czas na to, co sympatycy piłki nożnej najbardziej lubią. Oczywiście chodzi o drabinkę pucharową, gdzie nie ma miejsca na błędy i przegrana eliminuje Cię z mistrzostw a także marzeń o zwyciężeniu tytułu mistrzowskiego. W niedzielę narodowa kadra Polski przegrała z narodową reprezentacją Francji wyniki 1 do 3 i odpadła z mistrzostw świata. Dla wielbicieli piłki nożnej w Polsce, ponieważ nie oznaczało to jednak końca doznań, ponieważ mundial wciąż trwa. Bez wątpienia trzeba obserwować grę drużyny narodowej Brazylii, gdyż ze spotkania na spotkanie prezentuje się dużo lepiej. Spotkanie 1/8 finału z Koreą Południową było tego najlepszym przykładem, gdzie zawodnicy narodowej reprezentacji Brazylii postanowili urządzić sobie festiwal strzelecki w pierwszej połowie. Już w 6. minucie padła bramka numer jeden dla kadry Brazylii, a jej strzelcem był Vinicius, który fantastycznie poradził sobie w polu karnym z defensywnymi graczami oponenta.

Należy mieć na uwadze, iż pierwsza część spotkania była prawdziwą tragedią dla reprezentacji narodowej Korei Południowej. Zwłaszcza, że pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem Brazylii rezultatem 4:0. Kolejne trafienia zdobyli Neymar, Richarlison a także Paqueta. Zgromadzeni na trybunach piłkarscy sympatycy mogli być zadowoleni, gdyż mieli szansę podziwiać prawdziwy popis brazylijskiego zespołu narodowego. W drugich 45. minutach tempo tego starcia mocno spadło. Reprezentanci Brazylii usiłowali konstruować kolejne akcje, lecz zawodnicy narodowego zespołu Korei Południowej bardzo dobrze się bronili. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku reprezentacja Korei Południowej zdobyła bramkę honorową, która była ozdobą meczu. Napastnik zespołu narodowego Korei Południowej zdecydował się na strzał zza pola karnego, a bramkarz zespołu Brazylii nie miał szans na sprawną interwencję. To spotkanie w rozrachunku końcowym skończyło się wynikiem 4 do 1 dla zespołu narodowego Brazylii, która w następnej fazie mierzyć się będzie z narodowym zespołem Chorwacji. Stawką tego meczu będzie awans do 1/2 finału światowych mistrzostw i gwarancja gry o medal.