Sport

Real z Madrytu przegrywa - Barcelona zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

Barcelona triumfuje z Los Blancos i sięga po Superpuchar Hiszpanii!

W ostatnich sezonach formuła rozgrywania spotkania o Superpuchar Hiszpanii troszkę się zmieniła i nie da się tego ukryć. Futbolowi fani z Hiszpanii czuć mogą pewnego rodzaju zawód, gdyż mecze o to trofeum przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. Na ten moment w rozgrywkach o to trofeum bój toczą 4 kluby, a triumfatorzy par półfinałowych rywalizować ze sobą będą w finałowym meczu. W tym sezonie na przeciw siebie w meczu finałowym stanęły ekipy Dumy Katalonii i madryckiego Realu. Wielbiciele piłkarscy z całego świata mogli być więc zachwyceni, ponieważ oznaczało to pierwsze Gran Derbi w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od paru lat. Należy w tym miejscu podkreślić, iż w pierwszym zespole zespołu Barcy gra kapitan drużyny Polski, czyli Lewandowski.

Nasz piłkarz stanął przed szansą na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Barcy. Bardzo dużo futbolowych specjalistów przed tym meczem zaznaczało, że zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest Real z Madrytu. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji Champions League oraz obecny mistrz rozgrywek hiszpańskich to prawdziwa maszyna do zwyciężania spotkań finałowych, i właśnie dlatego gigantycznym zaskoczeniem byłby każdy inny rezultat niż ich wygrana. Zdecydowaną przewagę od samego początku finałowego starcia miała drużyna FC Barcelony. Zawodnicy doskonale czytali się na murawie i bez żadnego problemu przygotowywali kolejne ataki w okolicach pola karnego oponenta. Pierwsza bramka w finałowym starciu została strzelona przez zawodników FC Barcelony, a jej strzelcem był Gavi, który wykończył świetne zagranie od Lewandowskiego. Do bramki przed końcem pierwszych 45. minut trafił kapitan kadry narodowej Polski, któremu świetnym zagraniem popisał się Gavi. Rezultatem 2:0 dla FC Barcelony skończyła się pierwsza odsłona, a piłkarze Realu prezentowali się fatalnie na tle przeciwnika. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, a dwadzieścia minut przed zakończeniem Barcelona strzeliła trzecią bramkę. Real strzelił honorową bramkę w dodatkowym czasie gry, a jej strzelcem był Karim Benzema. W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się rezultatem 3 do 1 dla Barcelony, która tym sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.