Zdrowie
Profilaktyka

Dno miednicy - dlaczego jest takie ważne?

Trzeba być poinformowanym, że mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezwykle ważna partia mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie podtrzymują też w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Z tego względu każdy powinien w prawidłowy sposób zadbać o to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale także nie były zbyt napięte. Nie da się także ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy odpowiedzialne są za dobre utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w adekwatny sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie jak najbardziej korzystne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego typu problemach niezwykle istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Można je wykonywać zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Powinno się wprowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy dojdziemy do wprawy, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia dobrze wykonywane zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz