Zdrowie
Profilaktyka

Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub określane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna grupa mięśni, która odpowiada m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Mięśnie te utrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy z nas powinien zadbać o to, aby nie były przesadnie napięte. Nie da się także ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy nadzorują prawidłowe utrzymywanie moczu w pęcherzu i dodatkowo różnych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w należyty sposób staramy się osiągać możliwie jak najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. W tego typu problemach bardzo ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Fakt dotyczący tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak skurcz, w czasie prowadzenia powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Kiedy dojdziemy do efektywności, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy zasadniczo w każdej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem bądź siedząc przed komputerem. Systematyczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Jest to szczególnie ważne podczas ciąży.}

Zostaw komentarz