Zdrowie
Profilaktyka

Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Trzeba mieć świadomość tego, że mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezmiernie istotna partia mięśni, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne oraz mocne, właściwie każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, aby nie były za bardzo napięte. Nie da się także ukryć, że mięśnie dna miednicy pilnują właściwe utrzymanie moczu w pęcherzu a także innych poszczególnych narządów w jamie brzusznej.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w absolutnie profesjonalny sposób staramy się realizować możliwie jak najbardziej korzystne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. W tego rodzaju problemach niezwykle ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Na leżąco, na siedząco jak i na stojąco też istnieje możliwość ich wykonywania. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak sam skurcz, podczas wykonywania powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Podczas gdy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem lub też siedząc przed komputerem. Systematyczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz